Nowe Przymierze

Kontakt

Chrześcijańska Wspólnota
„Nowe Przymierze”
Kościół Boży w Chrystusie
44-100 Gliwice ul. Pionierów 8

www.noweprzymierze.pl
Nr konta: 32102024010000090203367190
Tytuł wpłaty:
„Na cele kultu religijnego”
REGON: 241836654
NIP: 6312660293

Nasze marzenia

1. Marzymy o Kościele atrakcyjnym, otwartym na Boga i ludzi.

2. Ludzie znajdują tutaj osobistą relację i przyjaźn z Jezusem.

3. W Kościele ludzie są wyposażani do dojrzałości, doświadczają miłości i wspólnoty.

4. Marzymy, że właśnie tu nasza różnorodność objawi się bogactwem talentów i obdarowań w dążeniu do wspólnego celu.

5. Kościół o którym marzymy jest pasjonujący, nieprzerwanie rosnący oraz ma pozytywny wpływ na nas samych i na nasze otoczenie.

Kim jesteśmy?

Chrześcijańska Wspólnota Nowe Przymierze w Gliwicach to społeczność wierzących w prawdy objawione ludziom w Piśmie Świętym - Biblii. Wierzymy, że wskazania objawione w tej Księdze są skutecznym drogowskazem dla życia każdego człowieka. Wierzymy, że nie straciły na aktualności i przyjęte przez nas mają moc pozytywnie kształtować nasze życie.

Wierzymy, że każdy człowiek może nawiązać osobistą więź ze Stwórcą przez osobę Jezusa Chrystusa. Więź ta, kluczowa dla naszej przyszłości, jest skutkiem postawy, jaką przyjmujemy wobec Niego. Bóg w swojej dobroci przyszedł do nas w osobie Jezusa, by szukać kontaktu ze wszystkimi, bez względu na ich dotychczasowe życie. Jezus wzywa do nawiązania z Nim osobistej relacji. Wszyscy, którzy odpowiedzą pozytywnie na to wezwanie stają się Jego uczniami.

więcej »

Nasza historia

  • Nowe Przymierze istnieje w postaci nieformalnej grupy od marca 1990 roku,
  • zaczynaliśmy od spotkań modlitewnych w naszych domach, żeby później przenieść się do salek katechetycznych przy parafiach Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Gliwicach,
  • wiosną roku 1995 na mocy postanowienia gliwickiego biskupa wyproszono nas z budynków kościelnych nie podając powodu,
  • od roku 2010 jesteśmy częścią Kościoła Bożego w Chrystusie,
  • aktualnie nasze spotkania odbywają się w Gliwicach przy ul. Pionierów 8.

Pastor

Irek Zeifert – mąż Grażyny i ojciec dwóch dorosłych synów, Mateusza i Szymona. Urodzony w Gliwicach, absolwent Politechniki Śląskiej wydziału Automatyki i Informatyki. Pracuje w międzynarodowej korporacji na stanowisku menedżera.

Pasjonat historii, w szczególności historii Kościoła i ruchów przebudzeniowych. Jego powołaniem jest nauczanie i wykładanie Pisma Świętego. Wierzy w przemieniającą moc Bożego Słowa nad każdym kto się temu Słowu podda, kto nie tylko przeczyta, ale też pozwoli się zweryfikować.

Napisz do nas

Prosimy, prześlij nam Twoje pytania, uwagi, pomysły, spostrzeżenia. Twoje dane zostaną użyte wyłącznie do komunikacji związanej z treścią.

kod
Podane dane osobowe służyć będą wyłącznie do korespondencji e-mail. Wysyłając wiadomość zgadzasz się na otrzymanie odpowiedzi. Aby wycofać zgodę na korespondencję wyraź to w kolejnej wiadomości.