Nowe Przymierze

Kontakt

Chrześcijańska Wspólnota
„Nowe Przymierze”
Kościół Boży w Chrystusie
44-100 Gliwice ul. Pionierów 8

www.noweprzymierze.pl
Nr konta: 32102024010000090203367190
Tytuł wpłaty:
„Na cele kultu religijnego”
REGON: 241836654
NIP: 6312660293

Koncert dla skazanych

20 grudnia 2010 w zabrzańskim Zakładzie Karnym przy ul. Janika odbył się koncert promujący ruszającą w styczniu czwartą z kolei edycję kursu Alfa dla Więźniów.

Gościem specjalnym był znany na scenie chrześcijańskiej artysta, Piotr Płecha, który swoją muzyką oraz osobistym świadectwem zachęcał nas do refleksji nad prawdziwym znaczeniem Bożego przyjścia na świat.

W trakcie koncertu usłyszeliśmy też świadectwa byłych osadzonych, którzy przebywając w zakładzie karnym zawierzyli Bogu. Sala była zapełniona – ucieszył nas widok wielu nowych twarzy, choć nie zabrakło też naszych byłych kursantów.

– Koncert ten, jak i wszystkie wcześniejsze, umożliwia nam bezpośrednie dotarcie do szerszego grona osadzonych – mówi Anna Bukat, która zajmuje się koordynacją służby ewangelizacji w zabrzańskim zakładzie.

– Jest to okazja, by się nam przyjrzeli, zanim zdecydują się uczestniczyć w Kursie Alfa. Jednak przede wszystkim koncert pozwala na to, by powiedzieć im, że jest ktoś, kto ich kocha, kto umarł na krzyżu za ich grzechy, i kto nigdy z nich nie zrezygnował. Tą osobą jest Pan Jezus Chrystus, który powiedział o sobie „…byłem w więzieniu, a przyszliście do mnie”. Usłyszeliśmy jego wezwanie i pozwalamy, by nas tam używał.

Wolontariusze Chrześcijańskiego Stowarzyszenia „Dom Przymierza” pracują w ZK Zabrze od 2008 roku. Po udziale w konferencji na temat służby wśród więźniów, która odbyła się w Londynie, Ania wraz z grupą pełnych zapału pracowników poprowadziła pierwszy w Polsce Kurs Alfa w więzieniu. W zabrzańskim ZK zorganizowaliśmy już pięć koncertów muzycznych i trzy kursy Alfa. W pracy wykorzystywaliśmy także elementy innych biblijnych programów wzrostowych.

– Mimo że nie jest to łatwa praca, mamy w sercach miłość do tych ludzi. A przez trudności Bóg uczy nas, żeby polegać na Nim we wszystkim! – mówi Magda, liderka małej grupy Alfa w ZK.

Zobacz zdjęcia w Galerii...