Nowe Przymierze

Kontakt

Chrześcijańska Wspólnota
„Nowe Przymierze”
Kościół Boży w Chrystusie
44-100 Gliwice ul. Pionierów 8

www.noweprzymierze.pl
Nr konta: 32102024010000090203367190
Tytuł wpłaty:
„Na cele kultu religijnego”
REGON: 241836654
NIP: 6312660293

Odnaleźć Skarb

Marcin 28 marca 2010

Biblia, a szczególnie Ewangelie są pełne przypowieści i obrazów. Często czytamy je szybko nie zastanawiając się dłużej nad nimi. A gdyby tak zatrzymać się odrobinę dłużej nad choćby jednym wersetem, pomyśleć, wyobrazić sobie, „wejść w buty” opisywanych postaci...

Był wieczór. Tamten dzień był bardzo ciepły. Słońce leniwie chyliło się ku zachodowi. Powietrze niemalże stało. Jedynie czubki traw delikatnie kołysały się na wietrze.

Tego dnia wracał z pracy jak zwykle; tą samą drogą, w tych samych butach, o tej samej porze i w tym samym nastroju. Był zmęczony. Każdy krok był dla niego nie lada wysiłkiem, a do domu wciąż pozostawał jeszcze niemały kawałek.

Nagle zatrzymał się. Na pobliskim polu ornym coś jakby błysnęło, jakby ktoś zostawił coś między bruzdami. Podszedł bliżej. Jego oczom ukazała się stara mocno zardzewiała skrzynka. Schylił się. Drżącymi rękami próbował ją otworzyć. Nie było to łatwe. Nie zamierzał się poddać.

— Już prawie, teraz się uda — myśli kołatały mu po głowie, a serce waliło jak młot.

Wreszcie, pod kolejnym silnym uderzeniem, kłódka pękła. Podniósł wieko. Jego oczom ukazał się brudny i zakurzony, ale jakże piękny skarb. Skarb, którego wartości nie był w stanie ocenić, ani nawet w przybliżeniu określić. Nie wiedział co robić. Nerwowo obracał go w dłoniach.

Wreszcie zatrzasnął go z powrotem w skrzynce, zakopał głęboko w ziemi i jakby na skrzydłach, pędem pobiegł do domu. Już wiedział co robić. Znalazł swój skarb.

Ew. Mateusza 13,44

„Podobne jest Królestwo Niebios do ukrytego w roli skarbu, który człowiek znalazł, ukrył i uradowany odchodzi, i sprzedaje wszystko, co ma, i kupuje oną rolę.”