Nowe Przymierze

Kontakt

Chrześcijańska Wspólnota
„Nowe Przymierze”
Kościół Boży w Chrystusie
44-100 Gliwice ul. Pionierów 8

www.noweprzymierze.pl
Nr konta: 32102024010000090203367190
Tytuł wpłaty:
„Na cele kultu religijnego”
REGON: 241836654
NIP: 6312660293

Służba więzienna

...byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie (Mt 25,36)

Służba NP w więzieniu rozpoczęła się w 2008 roku. Od lipca 2009 działamy na mocy Porozumienia podpisanego z Dyrekcją Zakładu Karnego w Zabrzu.

Prowadzimy program resocjalizacyjny „Nadzieja”, który składa się z kursów, koncertów, turniejów sportowych, spotkań biblijnych i poradnictwa duszpasterskiego. Nasze spotkania na terenie Zakładu Karnego odbywają się raz w tygodniu oraz w co drugą niedzielę.

Jako pierwsi w kraju wprowadziliśmy na stałe do naszej pracy z więźniami znany na całym świecie kurs Alpha. Korzystamy także z materiałów autorstwa Ricka Warrena „Życie świadome celu” i „Radość z uzdrowienia”.

Nasza służba nie ogranicza się do pracy z więźniami na terenie Zakładu Karnego. Korzystając z zaufania, jakim darzy nas Dyrekcja, mieliśmy wielokrotnie możliwość zabrania grupy skazanych na organizowane przez nasz Kościół wyjazdy szkoleniowo-wypoczynkowe. Staramy się pomóc przywrócić im właściwe relacje z rodziną przez aranżowanie spotkań i pomoc rodzinom skazanych.

Naszym prawdziwym sukcesem, który dzięki Bogu możemy oglądać w życiu kilku byłych więźniów, jest ich trwała zmiana oraz pozytywny wpływ na rodzinę i otoczenie w którym żyją.

Naszym następnym celem jest stworzenie systemu , który pozwoli nam skutecznie prowadzić dalszą pomoc osobom które zakończyły odbywanie kary.

Wydarzenia

Na dzień przed Wigilią (2013) udaliśmy się do Zakładu Karnego w Zabrzu, gdzie grupa muzyczna Nowe Przymierze zagrała Koncert Świąteczny.

W trakcie koncertu trzy osoby opowiedziały, jak zmieniło się ich życie kiedy osobiście poznały Jezusa Chrystusa.

więcej »

29 marca grupa wolontariuszy pod kierownictwem Ani Kukułki zorganizowała koncert w Zakładzie Karnym w Zabrzu. Wydarzenie te promowało kolejną edycję Kursu Alfa dla więźniów, który rozpoczął się 7 kwietnia.

więcej »

Na boisku sportowym Zakładu Karnego w Zabrzu - Zaborze 12 października 2012 odbył się zorganizowany przez nasz Kościół koncert ewangelizacyjny zespołu Mate.O. Była piękna, słoneczna pogoda. Koncert zgromadził około 400 więźniów nie licząc słuchaczy w otwartych oknach pawilonów oraz służby więziennej.

więcej »

20 grudnia 2010 w zabrzańskim Zakładzie Karnym przy ul. Janika odbył się koncert promujący ruszającą w styczniu czwartą z kolei edycję kursu Alfa dla Więźniów.

Gościem specjalnym był znany na scenie chrześcijańskiej artysta, Piotr Płecha, który swoją muzyką oraz osobistym świadectwem zachęcał nas do refleksji nad prawdziwym znaczeniem Bożego przyjścia na świat.

więcej »

Napisz do nas...

kod
Podane dane osobowe służyć będą wyłącznie do korespondencji e-mail. Wysyłając wiadomość zgadzasz się na otrzymanie odpowiedzi. Aby wycofać zgodę na korespondencję wyraź to w kolejnej wiadomości.