Galeria Przymierza

Weekend Alfa w Węgierskiej Górce10-12 grudnia 2010

Na drugi weekend grudnia 2010 zaplanowaliśmy wspólny wyjazd Kursu Alfa do Węgierskiej Górki. Wspólny, bo wzięli w nim udział zarówno uczestnicy wtorkowego, jak i piątkowego Kursu Alfa. Pogoda dopisała znakomicie; mogliśmy w pełni korzystać z uroków zimy, jadąc na kulig, budując igloo czy urządzając bitwy śnieżne.

Tematycznie cały weekend był poświęcony osobie Ducha Świętego. Mówiliśmy o tym kim jest, jak działa, jak się z nim zaprzyjaźnić. Najlepszą rzeczą na wyjeździe okazało się to, że nie tylko mówiliśmy o Duchu Świętym, ale przede wszystkim mogliśmy doświadczyć tego, jak przychodzi. Zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy mogli poznać Go z innej strony, niż dotychczas Go znali.

Jeden z uczestników powiedział: „Jeszcze nigdy tak się nie czułem. Mam wrażenie, że radość mnie wypełnia od środka i cały się śmieję”. „Niezwykłe jest to poczucie jedności między nami, kiedy wszyscy jesteśmy pełni Ducha Świętego” – powiedział jeden z prowadzących Kurs.

Jeśli chciałbyś znaleźć się w takim miejscu to nic straconego. Już z końcem lutego rozpoczyna się kolejna edycja Kursu Alfa, którego częścią będzie oczywiście weekendowy wyjazd. Przyjdź i zaproś znajomych.

(Marcin)