Galeria Przymierza

Chrzest w Jeziorze Pławniowickim8 sierpnia 2010

W niedzielę 8 sierpnia ochrzciliśmy 8 osób w Jeziorze Pławniowickim.

Chrzest każdego z nas jest ważnym dla nas przeżyciem i daje nam poczucie przynależności do wielkiej rodziny dzieci bożych wspólnie z pierwszymi ochrzczonymi w Jerozolimie w dzień Pięćdziesiątnicy.

Basia: „Chrzest w imię mojego Pana, Jezusa Chrystusa był dla mnie nie tylko manifestacją mojej wiary, ale przede wszystkim aktem posłuszeństwa Bogu, krokiem w stronę wypełnienia Jego sprawiedliwości. Mogę teraz śmiało wyznawać śmierć mojego starego człowieka i nowe życie w Jezusie Chrystusie!”

Alina: Jestem szczęśliwa, że zdecydowałam się na ten krok. Wierz mi, po chrzcie poczułam się jakby „zaszczepiona” i wzmocniona w pewności przynależności do Jezusa. Mam świadomość swojej grzeszności, ale mam poczucie siły odpierania grzechu i wychodzenia z grzechu, która płynie od Jezusa. Nie wiedziałam jak to praktycznie będzie wyglądało. Ta prosta, kameralna forma - fragment Pisma, śpiew, modlitwa i przyjazne, życzliwe zachowanie uczestników - nie zgubiła sensu aktu, a wręcz pozwoliła go przeżyć w pełni.

więcej »
(Irek)